ZAGREB, 30. kolovoza 2009. – Hrvatska vaterpolska reprezentacija osvojila je zlatnu medalju na Svjetskom vaterpolskom juniorskom prvenstvu

ZAGREB, 30. kolovoza 2009. – Hrvatska vaterpolska reprezentacija osvojila je zlatnu medalju na Svjetskom vaterpolskom juniorskom prvenstvu, održanom u Šibeniku od 22. do 30. kolovoza 2009. godine. Hrvatski vaterpolisti su u finalu pobijedili Grke u produžecima 9:8. Treće mjesto osvojila je reprezentacija Srbije.
Tim povodom, čelnici HOO-a, predsjednik Zlatko Mateša i glavni tajnik Josip Čop, uputili su čestitku u kojoj stoji:
„U ime hrvatske olimpijske obitelji i naše osobno, upućujemo vam iskrene čestitke na izuzetnom sportskom uspjehu, osvajanju zlatne medalje na Svjetskom juniorskom vaterpolskom prvenstvu održanom u Šibeniku.
Početkom kolovoza seniorska reprezentacija donijela nam je svjetsku broncu, a evo krajem kolovoza Hrvatska vaterpolska juniorska reprezentacija donijela nam je i svjetsko zlato. Zrelom i kvalitetnom igrom tijekom cijelog prvenstva, pokazali ste sportsku kvalitetu i osvojili najsjajnije odličje.
Čestitke upućujemo i stručnom stožeru juniorske reprezentacije kao i čelnicima Hrvatskog vaterpolskog saveza, kako na postignutom rezultatu pred domaćom publikom, tako i na uspješnoj organizaciji ovo velikog natjecanja.“