ZAGREB, 6. studenoga 2013. - Predsjednik i glavni tajnik Hrvatskog olimpijskog odbora (HOO), Zlatko Mateša i Josip Čop, primili su 6. studenoga 2013. mlade reprezentativce u streličarstvu Maju Orlić, Maria Vavru, Matiju Mihalića i Vedrana Orlića koji su na nedavno održanom Svjetskom prvenstvu za juniore i kadete u kineskom Wuxiju ostvarili sjajne rezultate.

Predsjednik Mateša čestitao je mladim streličarima na njihovim uspjesima te izrazio veselje i zadovoljstvo kontinuitetom rezultata hrvatskog streličarstva, što je potvrda kako talenta i upornog rada sportaša tako i stručnog rada u Hrvatskom streličarskom savezu.

Domagoj Buden, brončani na prošlogodišnjem svjetskom prvenstvu za juniore, postao je svjetski kadetski prvak složenim lukom. U mix timu s Majom Orlić osvojio je i srebrnu medalju.

Maja je osim toga u pojedinačnoj konkurenciji osvojila broncu složenim lukom. Valja spomenuti i njen veliki uspjeh na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu u Antalyji na kojem je u seniorskoj konkurenciji zauzela 4. mjesto, oborila svjetski kadetski te europski juniorski i kadetski rekord, a trenutno je 20. na svjetskoj seniorskoj rang listi.

Brončani je u Wuxiju bio i Mario Vavro složenim lukom, a u seniorskoj konkurenciji na Svjetskom prvenstvu u Antalyji zauzeo je 9. mjesto.

Prijemu su nazočili i predsjednik i glavni tajnik Hrvatskog streličarskog saveza, Darko Uidl i Krešimir Čadež.