HR | EN

Hrvatski olimpijski odbor

Vijeće Hrvatskog olimpijskog odbora

objavljeno 27.11.2008




V
ijeće Hrvatskog olimpijskog odbora
, prvi put izabrano 10. rujna 1991. godine na dan osnivanja Hrvatskog olimpijskog odbora, izvršno je tijelo koje od 2004. godine ima 17 članova.  Među njima je član Međunrodnog olimpijskog odbora u Hrvatskoj po funkciji .

Većina članova Vijeća je iz redova nacionalnih sportskih saveza čiji su sportovi uključeni u program olimpijskih igara.  Njihov mandat traje paralelno s mandatom članova Skupštine iz čijeg sastava dolaze. Za izvršavanje određenih zadaća Vijeće osnova stalna ili povremena tijela (komisije) odnosno povjerenstva.

Nadležnosti Vijeća
Vijeće predlaže strategiju i politiku razvoja sporta, godišnje i višegodišnje programe javnih potreba u sportu, isticanje kandidature za organizaciju višesportskih natjecanja, učlanjenje u međunarodne sportske i nevladine institucije od interesa za Hrvatski olimpijski odbor; odlučuje o izboru sudionika olimpijskih i mediteranskih igara te višesportskih igara u nadležnosti HOO-a; imenuje predstavnika u drugim organizacijama, institucijama i tijelima, glavnog tajnika HOO-a; inicira i pokreće veze s drugim nacionalnim olimpijskim odborima; razmatra pitanja iz nadležnosti prema Statutu HOO-a i odluka Skupštine kojoj je odgovorno za svoj rad.

VIJEĆE u mandatu  2012. - 2016. (izabrani 12.11.2012.) 

Predsjednik HOO-a
Zlatko Mateša

Dopredsjednici HOO-a
Morana Paliković Gruden (Hrvatski klizački savez)
Zoran Primorac (Hrvatski klub olimpijaca)
Danko Radić (Hrvatski košarkaški savez)
Luciano Sušanj (Hrvatski atletski savez)

Članovi
Boris Mesarić (Hrvatski rukometni savez)
Branimir Bašić (Hrvatski veslački savez)
Boško Lozica (Hrvatski vaterpolski savez)
Franjo Prot (Hrvatski taekwondo savez)
Sanda Čorak (Hrvatski judo savez)
Marijan Hanžeković (Hrvatski jedriličarski savez)
Ivo-Goran Munivrana (Hrvatski mačevalački savez)
Marijan Klanac (Sportska zajednica zadarske županije)
Zvjezdana Tuma Pavlov (Športska zajednica Osječko-baranjske županije)
Sandra Mandir (Komisija sportaša) - od 7.4. 2014.
Miho Glavić (Hrvatski skijaški savez)

Anto Nobilo (Zagrebački sportski savez) - do 7.4.2014.
Josip Pavić (Komisija sportaša) - do 7.4.2014.
Gordan Kožulj (Komisija sportaša) - do 26.11.2013.

 

Sazivi Vijeća HOO-a od osnutka:

VIJEĆE u mandatu 1991. - 1995.  (10.rujna 1991.)  
Predsjednik HOO-a 
Antun Vrdoljak

Dopredsjednici HOO-a
Zdravko Hebel
Mirko Novosel i Matija Ljubek (do 10.9.1993.)

Članovi
Zlatko Celent (do 24.2.1992.)
Marijan Flander
Vedran Rožić (do 10.9.1992.)
Marijan Malović (do 10.9.1993.)
Jurica Malčić (do 10.9.1993.)
Drago Marović
Damir Škaro
Miroslav Fajerbach (do 10.9.1993.)
Rato Tvrdić (do 1993.)
Slavko Podgorelec,  prvi glavni tajnik HOO-a

VIJEĆE  u mandatu 1996. - 2000.      
Predsjednik HOO-a 
Antun Vrdoljak

Dopredsjednici HOO-a
Zdravko Hebel
Matija Ljubek (do 1997.)
Rato Tvrdić (do 1997.)

Članovi
Ante Drpić
Sanda Dubravčić - Šimunjak
Zdravko Fain
Katica Ileš, do 1997.
Jurica Malčić
Suad Rizvanbegović, do 1997.
Vedran Rožić
Damir Škaro (do 1998.)
Miroslav Fajerbach (do 1999.)
Đurđa Fočić Šourek (do 1999.)
Slavko Podgorelec

VIJEĆE u mandatu  2000. - 2002.  ( 21.10.2000. - 3.10.2002.)     
Predsjednik HOO-a 
Zdravko Hebel

Dopredsjednici HOO-a
Ivo Goran Munivrana (Hrvatski stolnoteniski savez)
Luciano Sušanj (Hrvatski atletski savez)
Petar Turković (Hrvatski nanbudo institut)

Članovi
Mihovil Dorčić (Hrvatski plivački savez)
Danica Jurković (Hrvatski klizački savez)
Vlatko Marković (Hrvatski nogometni savez)
Andrija Mijačika (do 12.2.2001.) 
Duško Mrduljaš (Hrvatski veslački savez )
Damir Skansi (Hrvatski košarkaški savez)
Željko Širić (Zajednica sportskih i saveza županije osječko-baranjske)
Antun Vrdoljak, član Međunarodnog olimpijskog odbora
Josip Čop (do 12.2.2001. po funkciji v.d. glavni tajnik HOO-a)


VIJEĆE u mandatu 2002. - 2004. (izabrani 16.10.2002. )       
Predsjednik HOO-a 
Zlatko Mateša

Dopredsjednici HOO-a
Goranko Fižulić (Hrvatski jedriličarski savez)
Ivo Goran Munivrana (Hrvatski stolnoteniski savez)
Nikola Švigir (Hrvatski savez hokeja na ledu)

Članovi
Perica Bukić (Klub hrvatskih olimpijaca)
Marko Ćurković (Hrvatski kajakaški savez)
Maja Inđić (Hrvatski softball savez)
Vlatko Marković (Hrvatski nogometni savez )
Franjo Prot (Hrvatski taekwondo savez)
Nada Senčar (Hrvatski savez sinkroniziranog plivanja)
Vlatko Škiljo (Hrvatski judo savez)
Josip Žufika (Savez športova županije koprivničko križevačke)
Antun Vrdoljak, član Međunarodnog olimpijskog odbora


VIJEĆE u mandatu  2004. - 2008. (izabrani 22.10.2004.) 
Predsjednik HOO-a 
Zlatko Mateša

Dopredsjednici HOO-a
Goranko Fižulić (Hrvatski jedriličarski savez )
Goran Ivanišević (17.8.2005.-27.3.2006. Hrvatski teniski savez)
Ivo Goran Munivrana (Hrvatski stolnoteniski savez)
Stojko Vranković (Klub hrvatskih olimpijaca)
Lucijano Sušanj (od 27.3.2006. Hrvatski atletski savez)

Članovi
Srećko Ferenčak (Hrvatski skijaški savez)
Željko Kavran (Hrvatski rukometni savez)
Marijan Klanac (Zajednica športskih udruga i saveza zadarske županije)
Marijan Maras (od 17.8.2005. Zagrebački sportski savez)
Duško Mrduljaš (od 17.8.2005. Hrvatski veslački savez)
Morana Paliković Gruden  (Hrvatski klizački savez)
Danko Radić  (Hrvatski košarkaški savez)
Nada Senčar (Hrvatski savez sinkroniziranog plivanja)
Zvjezdana Tuma-Pavlov (od 21.12.2005. Zajednica sportova Osječko baranjske županije)
Antun Vrdoljak (član Međunarodnog olimpijskog odbora)
Vlatko Škiljo (do 17.8.2005. Hrvatski judo savez)
Dragutin Kamenski (od 27.3.2006. Hrvatski ragbi savez)
Pero Lozica (od 27.3.2006. Hrvatski odbojkaški savez)

 

VIJEĆE u mandatu  2008. - 2012. (izabrani 22.10.2008.) 
Predsjednik HOO-a 
Zlatko Mateša

Dopredsjednici HOO-a
Slavko Goluža (Hrvatski klub olimpijaca)
Danko Radić (Hrvatski košarkaški savez)
Nada Senčar (Hrvatskog saveza sinkroniziranog plivanja)
Luciano Sušanj (Hrvatski atletski savez) 

Članovi
Duško Mrduljaš (Hrvatski veslački savez)
Ivan Škoro (Hrvatski gimnastički savez)
Morana Paliković Gruden (Hrvatski klizački savez)
Zvjezdana Tuma Pavlov (Zajednica sportskih udruga i saveza Županije osječko-baranjske)
Miho Glavić (Hrvatski skijaški savez)
Goran Sukno (Hrvatski vaterpolo savez)
Marijan Maras (Zagrebački sportski savez)
Marijan Klanac (Zajednica sportskih udruga i saveza Zadarske županije)
Boris Mesarić (Hrvatski rukometni savez)
Ivo Goran Munivrana (Hrvatski mačevalački savez)
Dragutin Kamenski (Hrvatski ragbi savez)
Antun Vrdoljak (član Međunarodnog olimpijskog odbora u Hrvatskoj)

 

 

 

image title

Vijeće HOO-a u ponedjeljak, 12. svibnja

Hrvatski olimpijski odbor

ZAGREB, 8. svibnja 2014. - Predsjednik Hrvatskog olimpijskog...

objavljeno 08.05.2014

image title

HOO izrekao ukor Šimuniću

Hrvatski olimpijski odbor

Skupština HOO-a na sjednici održanoj 18...

objavljeno 18.12.2013

image title

HOO povodom negativnog mišljenja Vlade ...

Hrvatski olimpijski odbor

ZAGREB, 31. listopada 2013. - Hrvatski olimpijski odbor...

objavljeno 31.10.2013

image title

Sredstva u HOO-u trošena su namjenski

Hrvatski olimpijski odbor

Zagreb, 25. listopada 2013. - Unatoč negativnom mišljenu Ministarstva znanosti...

objavljeno 25.10.2013

image title

Sjednica Vijeća HOO-a u petak, 25. list...

Hrvatski olimpijski odbor

Zagreb, 23. listopada 2013. - Predsjednik Hrvatsko...

objavljeno 23.10.2013

Olimpijska marketinška obitelj